angielski dla dzieci

Wpis

poniedziałek, 08 sierpnia 2011

Uczenie dzieci... jak to zrobić?

Gry i zabawy

Oto klucz do udanych zajęć z dziećmi. Dzieci koncentrują się tylko na krótkie okresy czasu, dlatego lekcja musi być dynamiczna i pełna zmian. Kto zauważy, która karta zniknęła, gdy zamknęliśmy oczy? Kto zgadnie, jakie słowo pokazuje kolega?

Pamięć krótkotrwała - częste powtórki

Dzieci uczą się szybko, ale pamiętają krótko. Podstawowym zadaniem jest trafić nie tylko do pamięci krótkotrwałej, ale i długotrwałej. Niezmiernie istotne są powtórki. Należy je jednak przeprowadzić tak, aby dzieci się nie nudziły. Służa do tego właśnie gry i zabawy. Ważne, aby wracać do tego, co dzieci poznały od początku kursu. U dzieci powtórki  powinny stanowić 60-80% zajęć, a reszta czasu to wprowadzony nowy materiał.

Komunikacja

Od początku uczmy dzieci, jak prosić po angielsku o kredkę, ołówek, wyjście do toalety oraz powtórzenie po angielsku. Język obcy to umiejętność komunikowania się nim w prawdziwych sytuacjach.

Nauka przez ruch  (Total Physical Response)

Dzieci lubią ruszać się, skakać, pokazywać, chować. Wykorzystujmy to, aby nauczyć naturalnej reakcji na polecenia w języku angielskim.

Przyjazne otoczenie

Kolorowa sala, dywan, miękkie poduszki oraz specjalnie przystosowane krzesełka i stolik o zaokrąglonych kantach. W takich warunkach dzieci mogą uczyć się radośnie i bezpiecznie. Tak jak ma to w przypadku zajęć dla dzieci z języka angielskiego w Szczecinie.

Rodzice

Są nieocenioną pomocą w nauce dzieci. Mogą rozbudzać ciekawość, bawić się z dziećmi, używając angielskich słów, zachęcać do nauki piosenek i wierszyków, wspólnie oglądać angielskie bajki.  Razem możemy więcej ;)

 

Szczegóły wpisu

Tagi:
brak
Autor(ka):
english_teacher1
Czas publikacji:
poniedziałek, 08 sierpnia 2011 14:58